50-lecie   W minioną sobotę 18 lutego br., w niezwykle uroczystej oprawie, małżeńska para z miejscowości Stanomino w gminie Białogard, Państwo Irena i Tadeusz Bokota, świętowała w Urzędzie Stanu Cywilnego w Białogardzie, jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W tym wyjątkowym wydarzeniu Małżonkom towarzyszyła rodzina oraz goście z Wójtem Gminy Białogard Jackiem Smolińskim i Zastępcą wójta Alicją Kubiś.

 

   Uroczystość rozpoczęła się Marszem Mendelsona, w dalszej części było oficjalne przemówienie i życzenia władz samorządowych, a następnie udekorowanie Małżonków medalem Prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Szanownym Jubilatom wręczono list gratulacyjny od władz samorządowych oraz kwiaty. Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana oraz gromkim sto lat.

   Złote Gody to jubileusz, za sprawą, którego patrzyliśmy na dostojnych Jubilatów z podziwem i szacunkiem, którzy mimo różnych przeciwności losu dotrzymali danego sobie przyrzeczenia.

 

Miłość jest dawaniem, nie braniem, budowaniem, nie niszczeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku.