„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”„…Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności:
w domu, w przedszkolu, w szkole…” *
* - zapożyczone ze strony – „Fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom”


Dnia 09 lutego br. uczniowie z kl. V Zespołu Szkół w Stanominie wraz z Nauczycielem – Panią Jolantą Pendrak odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Stanominie, aby wspólnie zainaugurować akcję głośnego czytania na 2017 rok.
Kampanię rozpoczęliśmy fragmentami z książek: „Piotruś Pan” i „Bajka o tym, jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas”, następnie czytaliśmy ulubione wiersze, największą popularnością cieszyły się „Wierszyki łamiące języki”, oraz kalambury i zagadki. Zadowoleni uczniowie zapowiedzieli się z następną wizytą za miesiąc.

 

Barbara Kacprowska