Zenobia Fiołek i Dzień Babci   Miała Polska Genowefę Pigwę. Ma Białogórzyno swoją Zenobię Fiołek, najstarszą acz dobrze trzymającą się jeszcze, mieszkankę sołectwa, która dnia 20.01.2017 roku uczciła przybyłe na świetlicę Babcie, radosnym kabaretem z okazji ich święta.


   W programie prócz kilku skeczy, do których podstępnie wciągnięto uczestniczącego w uroczystość Wójta, znalazło się także miejsce na mały recital pani Zenobii Fiołek, w rolę której wcielił się ku uciesze wszystkich , radny sołectwa pan Marcin Pender. Przy dźwiękach gitary wspólnie odśpiewano stare pieśni ludowe jak „ Lipka”, „Studzienka” czy „Wiła wianki”. Nie zabrakło też oczywiście naszego dożynkowego hymnu na melodię „Lipki”, którym we wrześniu minionego roku skutecznie obśpiewaliśmy nasz dożynkowy wieniec.
   Rada sołecka na czele z sołtysem, panią Emilą Franczak i Anną Medwid przygotowały taką ucztę z domowych wypieków, że każde postanowienie o odchudzaniu kapitulowało.
   Przy śmiechach, wspominkach i wspólnej zabawie miło popłynął czas okraszony sztuką, jadłem. Każda z Babć wyniosła pamiątkowy kubeczek z różyczką od radnego. Aż żal było się rozstać.

 

autor: p.o. babci Ewa Żukowska- Pender