Akcja "Jak nie czytam jak czytam" w SP Kościernica   1 czerwca 2017r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Kościernicy wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy oraz przybyli goście - Pan Wójt Jacek Smoliński, zastępca wójta Pani Alicja Kubiś, uczniowie i nauczycie ze Szkoły Podstawowej w Stanominie i Szkoły Podstawowej w Rogowie przystąpili do ogólnopolskiej akcji masowego czytania w jednym momencie. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zastępca wójta Pani Alicja Kubiś rozpoczęła akcję i wszystkim przeczytała wiersz "Książka", następnie uczeń klasy III SP Kościernica, Maciej Walczak, reprezentant Gminy Białogard w Regionalnym Konkursie Recytatorskim "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta..." (finał odbędzie się 12 czerwca 2017r. - trzymamy za Maćka kciuki) wygłosił wiersz, po czym wszyscy uczestnicy na boisku szkolnym przystąpili do czytania.
Czy zeszłoroczny rekord został pobity? Okaże się wkrótce.