Gminna Biblioteka Publiczna w Stanominie zaprasza do filii bibliotecznej w Pomianowie
na wystawę prac pani Katarzyny Lipczyńskiej-Płóciennik.

Autorka obrazów, mama czwórki dzieci, rodowita mieszkanka gminy Białogard.
Obecnie mieszka w miejscowości Pomianowo. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła już jako przedszkolak. Jej prace wyróżniały się na tle rówieśników.
Na początku zajmowała się tylko szkicami i rysunkami ołówkowymi, ale od 6 lat maluje także farbami. Wystawa prac obejmuje różnorodną tematykę.
Talent jakim została obdarzona odziedziczyła po przodkach, którzy także posiadali niezwykłe zdolności i malowali piękne obrazy.
Inspiracje do swoi prac czerpie właśnie od nich – „niepokornych” malarzy, stryja Alberta Lipczyńskiego oraz Lucjana Niścior.
Malowanie obrazów traktuje jako hobby i wielką pasję, metodę na wyciszenie oraz ukojenie nerwów. Nie wyobraża sobie życia bez malarstwa.
Wystawa obrazów w filii bibliotecznej w Pomianowie potrwa do 15 stycznia 2022r.
Zapraszamy do oglądania prac w dniach i godzinach pracy biblioteki.

Ewa Juszczyk-Lachs

Obraz-Kobieta ze skrzydłami anioła na niebieskim tle.Obraz - Jezioro na tle krajobrazu górskiego.

Obraz - Jezioro zimową porą na tle lasu.Obraz - Kwiaty w odcieniach biało-czerwonych w dzbanie na czarnym tle.

Obraz - Kwiaty w odcieniach bieli i błękitu w wazonie na zielonym tle.