Barszcz Sosnowskiego   W związku z kontynuacją w 2017 r. zadań wynikających z Programu usuwania Barszczu Sosnowskiego, właściciele nieruchomości położonych na terenie gminy Białogard, na których występują siedliska barszczu, mogą w terminie do 20 maja 2017 r. włączyć się w jego realizację na zasadach wynikających z Regulaminu naboru wniosków na udzielenie dofinansowania ze środków WFOŚ iGW w Szczecinie w formie dotacji.
   Zadanie związane z usuwaniem Barszczu Sosnowskiego z terenu Gminy Białogard dofinansowane może być do 75% wartości kosztów kwalifikowanych ze środków WFOŚiGW, pozostałe 25% kosztów, sfinansowane zostanie ze środków stanowiących wkład własny właścicieli nieruchomości, którzy przystąpią do Programu usuwania Barszczu Sosnowskiego z terenu Gminy Białogard.
   Warunkiem przystąpienia do programu jest zgłoszenie za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej oraz zawarcie przez właścicieli nieruchomości porozumienia z Gminą Białogard w sprawie wspólnego realizowania tego Programu.
   Szczegółowe informacje w sprawie przystąpienia do Programu usuwania Barszczu Sosnowskiego można uzyskać pod nr tel. 94 312 79 71 lub osobiście w pok. nr 6 w Urzędzie Gminy w Białogardzie przy ulicy Wileńskiej 8.